Platba přes kreditní kartu s 3D Secure

Evropské regulace se mění tak, aby vám zajistily bezpečnější online platby kreditní kartou. Jak přesně? Možná obdržíte požadavek na potvrzení vaší platby přes 3D secure ověření. To bude označeno na základě typu karty, kterou platíte, např. Visa Secure, Mastercard Identity Check nebo American Express SafeKey.

Banky momentálně začleňují tento proces a my jsme rovněž podnikli potřebné kroky pro přizpůsobení se změnám.

Jaké jsou výhody 3D Secure?

3D secure chrání efektivněji detaily vaší kreditní karty proti podvodu. Dvojnásobným potvrzením identity ověříte, že jste to skutečně vy, kdo používá kreditní kartu (a ne někdo jiný). Pokud někdo odcizí váš telefon, počítač či kreditní kartu, nebude je moci použít pro online placení. K potvrzení takové platby by zloděj potřeboval dodatečný ochranný kód jako např. PIN nebo otisk prstu. Prosíme, vyhledejte si doplňující informace na
webové stránce Evropské centrální banky.

Co to přesně znamená pro vás?

Pokud je vaší preferovanou metodou kreditní karta, doporučujeme se registrovat pro dvoufaktorové ověření (3D Secure). Většina bank obvykle poskytuje možnost registrace karty online, prosíme, zkontrolujte webové stránky vaší banky pro více informací. Pokud jste nezaregistrovali vaši kartu a vaše platba neprošla, můžete změnit vaši platební metodu nebo dokončit platbu za pomocí jiné karty.

Pokud jste se již zaregistrovali pro použití 3D Secure nebo jste použili tento doplněk už v minulosti, nemusíte se registrovat znovu. Nicméně, je možné, že vaše banka vymezila zcela nový proces, aby zlepšila váš platební zážitek. Některé z bank navrhly zcela nové aplikace výhradně z tohoto důvodu. Prosíme, kontaktujte vaši banku pro více informací.